Wiadomości Google stają się bardziej osobiste dzięki przeprojektowaniu pulpitu

Wiadomości Google otrzymały nowa warstwa farby dla użytkowników komputerów stacjonarnych z okazji 20. rocznicy, z przeprojektowaniem, które daje więcej miejsca na lokalne wiadomości i spersonalizowane treści.

Użytkownicy mogą teraz łatwiej dostosowywać prezentowane im tematy, dotykając niebieskiego przycisku „dostosuj” w prawej kolumnie (pojawia się tuż pod „Wybiera dla Ciebie”). Mogą też dodać wiele lokalizacji do sekcji „Wiadomości lokalne”, dotykając przycisku ustawień po prawej stronie nagłówka wiadomości lokalnych.

Konkretnie, największą zmianą jest to, że różne kategorie wiadomości – takie jak świat, biznes, nauka i zdrowie – zostały przeniesione z lewej strony ekranu do paska menu u góry. Możesz porównać stan przed i po na zrzutach ekranu nowego projektu (na górze) i starego (na dole).

Stary projekt Google News umieszczał tematy w lewej kolumnie i pozostawiał więcej miejsca na pogodę.

Google News działa już od 20 lat, po uruchomieniu w 2002 roku.
Obraz: Google

Google twierdzi, że rozszerzyło również swoją sekcję „Weryfikacja faktów”, która podkreśla obalania twierdzeń o wirusach od organizacji takich jak Full Fact. Jednak nie jest to naprawdę ważne i jest ukryte w sekcji, której większość odwiedzających nie zobaczy na dole strony głównej.

Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że przeprojektowanie Google News sprawia, że ​​wygląda bardziej jak strona główna gazety niż zagregowane źródło, takie jak kanał RSS (Google Reader RIP). To mała zmiana, ale mile widziana.

Leave a Comment