Wielu menedżerów najwyższego szczebla chce odejść z powodu wypalenia: ankieta

Według wyników sondażu Deloitte opublikowanego w środę, ponad dwie trzecie menedżerów najwyższego szczebla w najlepiej opłacanych amerykańskich firmach twierdzi, że zastanawia się, czy zrezygnować z pracy z powodu wypalenia.

Ankieta wykazała, że ​​69% dyrektorów zarządzających stwierdziło, że „poważnie rozważają odejście z pracy w celu uzyskania pracy, która lepiej wspiera ich dobre samopoczucie”. W porównaniu z 57% zwykłych pracowników, którzy odpowiedzieli w ten sam sposób.

Podobnie 56% menedżerów wyższego szczebla stwierdziło, że opuściło stanowisko w przeszłości, ponieważ miało to negatywny wpływ na ich samopoczucie, w porównaniu z 48% pracowników.

„Jednym z powodów różnicy może być to, że w porównaniu z pracownikami kadra kierownicza często ma silniejszą pozycję finansową, która pozwala im realizować nowe możliwości kariery we własnym tempie” Naukowcy Deloitte powiedzieli w raporcie na wynikach dochodzenia.

Wydaje się, że morale kadry kierowniczej pogorszyło się od początku pandemii COVID-19, przy czym 76% pracowników dyrekcji twierdzi, że miało to negatywny wpływ na ich ogólne samopoczucie.

Menedżerowie częściej twierdzili, że rozważają odejście niż zwykli pracownicy.
Getty Images/iStockphoto

Jednak z ankiety wynika, że ​​uznanie przez kierownictwo własnego poczucia wypalenia nie przełożyło się jeszcze na nasilenie kontaktów z pracownikami borykającymi się z tym samym problemem.

Podczas gdy 91% kadry kierowniczej stwierdziło, że pracownicy uważają, iż firma dba o ich dobre samopoczucie, tylko 56% pracowników stwierdziło, że mają wrażenie, iż kierownictwo ich firm ich wspiera.

„To znacząca luka, luka, którą pakiet C musi dążyć do wypełnienia” – dodali autorzy badania Deloitte.

Liczba osób odchodzących z pracy wzrosła w ostatnich miesiącach, ponieważ pracownicy wykorzystali napięty rynek pracy do poszukiwania lepszych możliwości. Exodus pracowników stał się zwana potocznie „Wielką Rezygnacją”.

Według danych federalnych około 4,4 miliona Amerykanów zrezygnowało z pracy w kwietniu. Tymczasem pracodawcy mieli w tym miesiącu około 11,4 mln wakatów.

Eksperci ostrzegają jednak, że warunki, które umożliwiły pracownikom odejście z pracy, mogą wkrótce zniknąć, gdy Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe w celu walki z inflacją. Pracodawcy mają tendencję do ograniczania miejsc pracy i budżetów w czasach napiętej polityki gospodarczej.

Potentat nieruchomości miliarder Stephen Ross zasugerował, że początek recesji może spowodować, że pracownicy, którzy opierają się planom powrotu do pracy, zmienią zdanie ze względu na możliwość zwolnień.

Wcześniej w tym tygodniu były sekretarz skarbu Larry Summers ostrzegł, że krajowa stopa bezrobocia, która obecnie wynosi 3,6%, wynosi prawdopodobnie znacznie wzrośnie gdy Fed przechodzi do niższych cen.

W badaniu przeprowadzonym przez Deloitte i Workplace Intelligence zmierzono odpowiedzi od łącznie 2100 respondentów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Grupa dochodzeniowa składała się z 1050 kierowników wyższego szczebla i 1050 pracowników.

Ankieta została przeprowadzona pocztą elektroniczną od 8 do 21 lutego.

Leave a Comment