Wkrótce pojawi się pierwszy smartwatch firmy Montblanc bez Samsung Wear OS 3

Montblanc może być pierwszym producentem spoza Samsunga, który uruchomi smartwatch z systemem Wear OS 3, najnowszą wersją noszonego na nadgarstku systemu operacyjnego Google. Podobnie jak jego poprzednie smartwatche, Szczyt 3 wprowadza na rynek z wygórowaną ceną, a jego celem jest bardziej bycie modnym dodatkiem niż przekraczanie granic tego, do czego zdolny jest smartwatch. Będzie on sprzedawany w sprzedaży detalicznej za 1250 euro (około 1314 dolarów), kiedy trafi do sprzedaży na całym świecie 15 lipca.

Wear OS 3 to największa aktualizacja systemu operacyjnego smartwatcha Google od lat, ale obecnie jest dostępna tylko na jednej parze smartwatchy Samsung: Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic, wydany w zeszłym roku. Oznacza to, że nie doświadczyliśmy jeszcze oprogramowania bez aplikacji i usług Samsunga. Obiecane korzyści z Wear OS 3 w porównaniu z Wear OS 2 obejmują lepszą żywotność baterii, krótszy czas ładowania i płynniejsze animacje.

Tył w wersji dwukolorowej.
Zdjęcie: Montblanc

The więcej Zegarki Wear OS 3 są już w drodze, ale nie wiadomo dokładnie, kiedy dotrą. Google już wkrótce Zegarek pikselowy uruchomi oprogramowanie, tak jak przyszłe, wysokiej klasy urządzenia Fitbit. Aktualizacje istniejących smartwatchy Wear OS 2 od Mobvoi i Fossil są również w drodze Później tego roku. A ostatni tweet z konta wsparcia Fossil zasugerował, że Wear OS 3 może pojawić się na swoich zegarkach w czerwcu lub lipcu, ale tweet został później usunięty, a Fossil nie ogłosił jeszcze oficjalnego ogłoszenia.

Montblanc Summit 3 jest wyposażony w typowy zestaw funkcji smartwatcha. Istnieje wsparcie dla śledzenia kroków, monitorowania snu, pomiaru tlenu we krwi i śledzenia treningu. Mapy Google zawierają wskazówki dojazdu, Google Pay oferuje płatności, a Google Play umożliwia pobieranie dodatkowych aplikacji. Zegarek jest zasilany procesorem Snapdragon Wear 4100 Plus firmy Qualcomm.

Do każdego smartwatcha Summit 3 dołączone są dwa paski: jeden skórzany i jeden gumowy. Dostępne kolory Summit 3 to Silver Titanium (z czarną skórą i niebieskim gumowym paskiem), Black Titanium (z czarną skórą i gumowymi paskami) oraz połączenie tych dwóch z zielonym skórzanym paskiem i czarnym gumowym paskiem.

Ogólnie wygląda jak dobrze skomponowany smartwatch. Szkoda tylko, że kosztuje ponad dwa razy więcej niż a Seria zegarków Apple 7.

Leave a Comment