Yuji Naka potwierdza, że ​​Michael Jackson napisał muzykę do Sonic The Hedgehog 3 [Update]

Aktualizacja: W sequelu Głośnik wysokotonowy, Yuji Naka starał się wyjaśnić, co miał na myśli, zauważając, że używa narzędzia do tłumaczenia, aby publikować w języku angielskim, którym nie mówi. W tym tweecie (również przetłumaczonym) zauważył: „Czuję, że często jestem niezrozumiany”. Wskazał również na oficjalny teledysk Sega TikTok, w którym znajduje się Sonic i piosenka Michaela Jacksona. W związku z tym wygląda na to, że nie próbował potwierdzić zaangażowania Jacksona w ścieżkę dźwiękową Sonic 3, chociaż nie zaprzecza też odwiecznej plotce. Na razie wygląda na to, że pozostanie to plotka.

Oryginalna historia: Zaangażowanie nieżyjącego już Michaela Jacksona w tworzenie ścieżki dźwiękowej do Sonic the Hedgehog 3 było od dawna plotką w kręgach graczy i taką, którą potwierdził współtwórca niebieskiego rozmycia Segi. Wraz z wydaniem Sonic Origins, kompilacji klasycznych gier Sonic na nowoczesne platformy, doświadczony twórca gier Yuji Naka wyjaśnił, dlaczego w grze brakuje ścieżki dźwiękowej Sonic the Hedgehog 3.

„O mój Boże, muzyka do Sonic 3 się zmieniła, mimo że Sega Official wykorzystuje muzykę Michaela Jacksona” Naka napisała na Twitterze.

Naka napisała również na Twitterze zdjęcie zrobione z domu Jacksona, gdy zespół Sonic 3 odwiedził posiadłość:

Według dyrektora kreatywnego Takashi Iizuka, nowe utwory zaaranżowane przez kompozytora Juna Senoue zastąpiły ścieżkę dźwiękową Sonic 3, ponieważ większość oryginalnej ścieżki dźwiękowej gry została pozostawiona w stanie bezużytecznym.

„Kiedy cofamy się i próbujemy odtworzyć wszystkie te gry sprzed ponad 30 lat, otrzymujesz wiele starych danych, które nie są naprawdę użyteczne” – powiedział Iizuka. Eurogamer. „A muzyka była jedną z tych rzeczy – musieliśmy wykopać stare taśmy DAT, aby uzyskać muzykę, która była we wszystkich tych grach, a Jun Senoue wszedł i musiał odtworzyć w nowoczesnym formacie muzykę, którą mogli załóż Sonic 3 i Knuckles jako produkt końcowy.”

W 1993 roku twierdzono, że Sega anulował współpracę z Jacksonem po tym, jak wyszły na jaw zarzuty o maltretowanie dzieci, chociaż krążyły pogłoski, że treści, nad którymi pracował, pozostały w oryginalnej wersji gry. 3, Naka nie rzuca się w oczy, ilekroć pojawiła się plotka, na przykład w wywiadzie z 2009 r Scena dźwiękowa kiedy żartobliwie unikał pytań ze strony.

Poza Pochodzenie dźwięku, jest jeszcze kilka gier z maskotką Sega, na które możesz się spodziewać w przyszłości. Sonic Frontiers daje jeżowi szeroki „otwarty obszar” do przekroczenia a ostatnio pokazał więcej swoich badanie oraz szybka walka dzięki ostatnim głębokim nurkowaniom wideo.

GameSpot może zarabiać prowizję od ofert detalicznych.

Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.

Leave a Comment