Zastępca policji zwolniony, 5 osób objętych dochodzeniem w związku z atakiem gangów na bary w Tangshan

Zastępca szefa policji odpowiedzialny za brutalny atak na grupę kobiet w chińskim mieście Tangshan na początku tego miesiąca został zwolniony.

Bez podawania przyczyny zwolnienia, Urząd Kontroli i Inspekcji Dyscypliny Hebei zapowiedziany we wtorek że zastępca szefa, identyfikowany po nazwisku Li, został usunięty ze stanowiska.

Li był odpowiedzialny za wstępne załatwienie sprawy dotyczącej atak na cztery kobiety przez kilkuosobową grupę w restauracji grillowej 10 czerwca.

Oficjalne zawiadomienie ujawniło również, że szef policji okręgowej Lubei Ma Aijun i czterech innych funkcjonariuszy zostało zbadanych.

Więcej od NextShark: Chińskie władze twierdzą, że pierwsza osoba wyleczona z nowego koronawirusa w Wuhan

Zgodnie z zapowiedzią agencja „przeprowadziła szczegółowe dochodzenia w sprawie nieterminowego wysyłania policji, niewłaściwego egzekwowania prawa oraz poważnych naruszeń dyscypliny i prawa”.

Ogłoszenie pojawiło się w związku z rosnącą kontrolą publiczną po nagrania z kamery bezpieczeństwa incydent stał się wirusowy w chińskich mediach społecznościowych.

Na nagraniu mężczyzna po raz pierwszy widziany jest w restauracji przed skierowaniem się w stronę grupy czterech kobiet. Następnie wydaje się, że rozmawia z jednym z nich i kładzie rękę na ich plecach. Kiedy dwukrotnie próbuje go odepchnąć, mężczyzna w odwecie uderza ją i angażuje innych przy stole w bójkę.

Więcej od NextShark: „Azjaci są brudni jak pieprzona matka”: mężczyzna przyłapany na rasistowskim napaści na kasjerkę sklepu Koreatown

Inni mężczyźni wpadają do lokalu i zaczynają atakować kobiety. Widać, jak mężczyźni kopią kobiety, a następnie wyciągają je na zewnątrz, aby dalej je bić.

Incydent wywołał narodowe oburzenie i powszechne dyskusje online w sprawie przemocy mężczyzn wobec kobiet w kraju.

Dzień po incydencie policja w Tangshan poinformowała, że ​​aresztowała dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch towarzyszy mężczyzn, którzy nie brali udziału w przemocy.

Więcej od NextShark: Japoński robot Gundam o wadze 60 stóp i wadze 25 ton porusza się po raz pierwszy

Ujawniono, że co najmniej pięciu podejrzanych posiadało wcześniejsze rejestry karne, od celowego wyrządzania szkód po prowadzenie nielegalnej sieci hazardowej online.

Poprzednie ogłoszenie mówiło, że dwie hospitalizowane ofiary zostały przeniesione z oddziału intensywnej terapii do zwykłego pokoju dla pacjentów. Byliby w stan stabilny i wyzdrowieć po urazach nie zagrażających życiu.

Więcej od NextShark: Chiński zarządca kopalni w Rwandzie skazany na 20 lat więzienia za chłostę lokalnych pracowników

Wybrany obraz Reuters

Leave a Comment