Zdesperowany chiński deweloper, który chce „wymienić pszenicę na dom”

Zrzut ekranu reklamy z Central China Real Estate oferującej kupującym możliwość wykorzystania upraw czosnku do wpłaty zaliczki na nieruchomość

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

HONG KONG, 21 czerwca (Reuters) – Zdesperowany deweloper na kurczącym się chińskim rynku nieruchomości oferuje nową promocję, aby zachęcić kupujących, ostatnio oferując pszenicę i czosnek jako zaliczkę.

Ogłoszenie od Central China Real Estate z siedzibą w Henan (0832.HK) który miał w tytule „wymiana pszenicy na dom” wskazuje, że kupujący mogą wykorzystać zbiory, wycenione na 2 juany za kota, chińską jednostkę masy równą około 500 gramów, aby skompensować do 160 000 juanów (23 900,22 USD) zaliczki na jeden jego rozwoju.

Agent sprzedaży w Central China Real Estate, który odpowiedział na numer telefonu podany w ogłoszeniu, powiedział, że promocja, skierowana głównie do rolników w okolicy, rozpoczęła się w poniedziałek i zakończy się 10 lipca. Osiedle w środkowej prowincji Henan oferuje domy za około 600 000 do 900 000 juanów, powiedział agent, który odmówił podania nazwiska.

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Central China Real Estate nie odpowiedział na prośbę agencji Reuters o komentarz.

Pod koniec zeszłego miesiąca inne ogłoszenie z środkowych Chin mówiło, że nabywcy domów na innym osiedlu mieszkaniowym mogą dokonywać zaliczek na czosnek w wysokości 5 juanów za kota.

Jak wynika z reklamy, promocja czosnku przyciągnęła 852 wizyty i 30 transakcji z udziałem 860 000 kotów czosnku w ciągu 16 dni, w których była dostępna.

Cena na rynku hurtowym czosnku i pszenicy wynosi 1,5 juana za 500 gramów.

Deweloperzy walczą o zwiększenie sprzedaży po załamaniu transakcji w okresie styczeń-maj, ponieważ surowe chińskie ograniczenia COVID-19 w połączeniu z obawami o głębszą korektę mieszkaniową przyćmiewają nacisk na 5,5% wzrost gospodarczy Pekinu w 2022 roku. Czytaj więcej

Najczęstsze promocje od deweloperów to darmowy parking lub remont po zakupie.

Miasta w całych Chinach wprowadziły w tym roku setki środków łagodzących na rynku nieruchomości, aby ożywić sektor, który odpowiada za jedną czwartą całkowitej produkcji w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Środki te obejmują mniejsze raty, dotacje i lepsze warunki dla gospodarstw domowych z więcej niż jednym dzieckiem.

Agenci nieruchomości twierdzą, że nastroje kupujących zaczynają się poprawiać, ale jest zbyt wcześnie, aby nazwać punkt zwrotny ze względu na wiele niepewności gospodarczych, z jakimi borykają się Chiny.

„Niektóre inwestycje sprzedają się całkiem dobrze. To te, które oferują obniżki cen lub promocje” – powiedział Andy Lee, dyrektor zarządzający agenta nieruchomości Centaline China.

(1 USD = 6,6945 chińskiego juana renminbi)

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Sprawozdawczość Clare Jim; Montaż przez Mariusa Zaharię i Christiana Schmollingera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment