Zyski netto: Wilki wykonują nocne transakcje w drafcie, kończą z dwoma typami w pierwszej rundzie

Timberwolves rozpoczęli noc draftu od wyboru w pierwszej rundzie. Skończyli to dwoma.

Prezes ds. operacji koszykarskich Tim Connelly spadł, a następnie w czwartek awansował w drafcie, odrzucając cztery oddzielne umowy, podczas gdy jego pierwszy projekt z Wilkami był pełen wydarzeń.

Ponieważ Wilki zajęły 19. miejsce w klasyfikacji generalnej, poradziły sobie z Grizzlies, aby wycofać się i odebrać 22. i 29. typy z Memphis – ale nie ukończyli.

Wolves utrzymali pierwszy z tych typów i wybrali Walkera Kesslera z Auburn na 22. miejscu, ale zanim zdążyli wybrać 29., Connelly zawarł umowę z Houston na 26. miejsce i wybrał Wendella Moore of Duke.

Zajęty pokój projektowy Wilków podobał się, jak ta noc minęła przed nimi, i myśleli, że mogą zdobyć dwóch dobrych graczy, których namierzyli, gdy się cofną. Connelly powiedział, że rozmowy handlowe rozpoczęły się powoli, ale wokół typów 8 i 9 rozmowy handlowe zaczęły stawać się bardziej „wykonalne”. Uznał, że poradzenie sobie z chaosem przypisuje jego sekretariatowi.

„Ten pokój wykonał fantastyczną robotę w planowaniu tego, co myśleliśmy, że może być. Pozwoliło nam to na pewną elastyczność, ponieważ mieliśmy całkiem dobry układ kortu” – powiedział Connelly. „…Ci faceci byli chirurgami. Jestem tylko głupim facetem, który próbuje wszystko kontrolować”.

Wilki sprzedały numer 19, a także wysłały wybór w drugiej rundzie 2023 w ramach umowy z Memphis. W handlu z Houston, które wcześniej nabyło numer 26 od Dallas, Wolves zajęło miejsce 29 i dwa przyszłe typy w drugiej rundzie.

Waluta drugiej rundy była wszędzie w ruchu. Wilki sprzedały Charlotte z nr 40 na 45 i uratowały drugą rundę 2023, która należy do Knicks. Na 45 miejscu znokautowali Josha Minotta z Memphis, co było pozytywną perspektywą, którą Wolves uwielbiali. Następnie wymienili numer 48 z Indianą na przyszły wybór w drugiej rundzie i gotówkę, a ich numer 50 zachowali, aby wybrać Matteo Spagnolo, włoskiego strażnika, który zostanie tam na razie i nie dołączy. Wilki od razu ”. – powiedział Connelly.

Connelly nie mógł komentować konkretnie wczesnych rund Wilków lub Minotta, ponieważ ich transakcje nie zostały sfinalizowane. Mówił ogólnie o tym, jak nowicjusze mogą się bardziej przystosować w przyszłości niż natychmiast.

„Szukaliśmy typów osobowości. Szukaliśmy facetów, z którymi będziemy mogli rozwijać się na dłuższą metę” – powiedział Connelly. „Nie chcemy pokładać zbyt wiele oczekiwań w ich zdolności do wniesienia wkładu od razu. Kiedy masz zespół, który odniósł tak samo sukcesy jak my, trudno jest zrzucić to na swoje barki”.

W swoim pierwszym wyborze Wilki postawiły na rozmiar i potencjalnego ochraniacza felg w Kessler, który odegrał dużą rolę w sezonie Auburn, w którym Tygrysy zdobyły drugie miejsce w turnieju NCAA. Kessler został Narodowym Obrońcą Roku Naismitha.

Wilki mogły użyć ochraniacza obręczy i rozmiaru na polu ataku, a niektóre dostały od Kesslera, który był znany ze swojej umiejętności blokowania strzałów. Oddał oszałamiające 4,6 strzałów na mecz w swoim jedynym sezonie w Auburn po transferze z Karoliny Północnej.

W zeszłym sezonie Wilki grały w defensywnym schemacie, który wymagał, aby środkowe miasta Karl-Anthony znajdowały się na obwodzie, aby zakrywać ekrany i utrzymywać graczy na obwodzie. Gracze pędzili wtedy za miasta, aby utrzymać przewagę. Kessler mógłby im pomóc w utrzymaniu obręczy, gdyby mógł od razu wnieść swój wkład.

Connelly powiedział, że priorytetem Wilków w tym sezonie poza sezonem jest dodanie zbiórek do ich składu po zakończeniu ostatniego sezonu jako trzecia najgorsza drużyna pod względem procentu zbiórek defensywnych. Kessler zbierał średnio 8,1 zbiórki na mecz i 11,4 punktu. Strzelił 61% z pola, ale strzelił tylko 20% przy 1,5 trzypunktowych próbach na mecz. Ale miejsce Kesslera w przyszłym sezonie, jeśli w ogóle, jest znakiem zapytania.

W Moore Wilki zdobywają skrzydło, które rozkwitło w jego trzecim sezonie w Duke po zmaganiach w pierwszych dwóch. Moore zdobył średnio 13,4 punktu, pomagając Duke’owi dotrzeć do Final Four. Poprawił swoje rzuty za trzy punkty z 30% do 41% od drugiego sezonu do sezonu juniorów.

Moore otrzymał wysokie oceny od osób oceniających pobór za umiejętność gry na piłce i poza nią oraz zdobywanie punktów z dryblingu. Był także solidnym obrońcą, który mógł zajmować wiele pozycji. Wilki zakładają, że Moore może kontynuować postępy od pierwszego roku, jednocześnie przezwyciężając to, co niektórzy analitycy uważają za brak atletyki.

„Myślę, że poprawiliśmy się” – powiedział Connelly. „Nie zamierzam stawiać niesprawiedliwych oczekiwań co do tego, co będą robić na boisku. Większość debiutantów nie ma dużego wpływu, ale myślę, że kiedy dodasz typ ludzi, których dodaliśmy, myślę, że że organizacja się polepszyła”.

W drugiej rundzie wybory będą projektami rozwojowymi dla Wilków, ponieważ Minott miał średnio 6,6 punktu, głównie z ławki w swoim jedynym sezonie w Memphis. Minott ma atletyczny charakter, by grać w NBA, ale prawdopodobnie musi popracować nad strzelaniem. Spagnolo zdobył średnio 12,2 punktu podczas gry dla Vanoli Cremona we włoskiej Lega A. Według raportu Athletic, Wilki podpisały również kontrakt z Theo Johnem z Champlin Park do swojego składu Summer League.

Początkowo projekt milczał na temat transakcji, ponieważ wszystkie 10 najlepszych typów pozostało w drużynach, które je wybrały. Wilki nie siedziały bezczynnie, ponieważ wkrótce zaczął się handel. Jednak rozgrywający D’Angelo Russell, o którego statusie krążyły plotki później, wciąż był na liście Wilków, ponieważ draft miał miejsce w czwartek, w pierwszym ważnym oknie dla transakcji poza sezonem.

Connelly wkroczył w noc, oczekując, że jego zespół będzie się kłócił, dyskutował na temat wyborów i strategii. Powiedział, że dostał to, czego chciał.

– Żartujesz sobie? Wypiłem już kilka piw, mam tego dość – powiedział Connelly. „…Nie brakuje argumentów, co jest świetne. Nie brakuje debat. Nie miałabym tego w żaden inny sposób”.

Leave a Comment